Skład Sparty: A. Mika, M. Kubat, G. Monkos, A. Jasiewicz, D Kuboś, A. Radek, E. Urbańczyk, J. Bula, P. Górkiewicz, J. Wocław, D. Rupik, M. Pudło, A. Honisz, S. Malinowski, A. Grati, W. Sowa, J. Janicki.

Bramki dla Sparty: Górkiewicz (17'), Janicki (42'), Bula (60'), Urbańczyk (65')

Bramka dla Sokola z rzutu karnego w 68 minucie.

Sędzia: R. Knop

FOTO JUŻ W GALERII

DODANO NOWE FOTO!

czytaj dalej

Na sobotnie spotkanie z Sokolem stawiliśmy się w 17 osób, mimo kontuzji Artura oraz nieobecności Marka i Bastka, po raz pierwszy od dłuższego czasu nie musieliśmy się martwić o skład. Zaś przeciwnie, nasi rywale borykają się z problemami kadrowymi i przybyli zaledwie w 11 osób. W związku z tym ich taktyka była z góry ustawiona na grę obronną. Od samego początku mecz toczył się na połowie przeciwnika. Większość akcji rozpoczynała się od naszych rozgrywających Genka i Andrzeja w środkowej części boiska, lecz do strzelenia bramki brakowało zawsze ostatniego podania.   Było kilka prób strzałów zza linii pola karnego, ale piłka mijała bramkę przeciwników . Czesi ograniczali się zaledwie do kilku wyjść z kontrą, ale skutecznie zostali zatrzymywani przez naszych obrońców. Pierwsza bramka dla nas padła ze stałego fragmentu. Po faulu na około 30 metrze przed bramką przeciwnika piłkę w pole karne dorzucił  Anouar. Futbolówka ląduje w polu bramkowym i zagrana jeszcze piętą przez Genka trafiła pod nogę Przemka, a ten nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. Była to 17 minuta meczu, do końca pierwszej połowy przeprowadzamy kilka akcji lecz wynik się nie zmienia. W przerwie trener, którym oficjalnie zostaje Kazik, dokonuje zmian w wyjściowej jedenastce. Początek drugiej części to ponowne ataki Sparty, czego efektem jest strzelona druga bramka już 7 minut po rozpoczęciu. Tym razem piłka została dośrodkowana z prawej strony, w polu karnym mija kilku zawodników i spada na nogę, zamykającego skrzydło, Jarka. Zawodnicy ze Sluzovic wyraźnie opadają z sił. Efektem tego jest kolejna bramka po akcji przeprowadzonej lewą stroną boiska. Damian R. zagrywa prostopadłą piłkę do Janusza a ten na pełnej prędkości wpada w pole karne i sam kończy akcję strzałem w długi róg. Zostaje 10 minut do końca. Przeciwnicy sporadycznie podchodzą pod nasze pole karne, ale stwarzają jednak okazję na strzelenie bramki po nieporozumieniu obrońców z Adamem. Na  5 minut przed końcem na strzał z daleka decyduje się Genek i nie daje szans zasłoniętemu bramkarzowi. Kiedy wszyscy myślą, że spotkanie zakończy się wynikiem 4 : 0 ostatnią akcję, na 2 minuty przed końcem, przeprowadzają goście. Rozpędzony zawodnik Sokola wpada z piłką w pole karne, gdzie w zapaśniczy sposób zostaje powalony przez Genka. Rzut karny wykonuje sam poszkodowany. Piłka zostaje posłana w lewy róg bramki bronionej przez Adama, który wyczuł zamiary strzelca, lecz uderzenie było precyzyjne, dzięki czemu wynik końcowy zostaje ustalony na 4 : 1

Po meczu, dla zabawy wykonujemy jeszcze po 5 rzutów karnych, w których pada remis 3 : 3.

O 16.30 następuje dalsza część imprezy, tym razem w przyboiskowym barze. Wszyscy zajadali się kiełbaską i karczkiem z grilla, a chleb ze smalcem i kiszony ogórek był prawdziwym przebojem. Goście odjechali około 21.00 a cała impreza zakończyła się godzinę później.

Zagraliśmy dobre spotkanie, naszym atutem na pewno była możliwość wykonania dużej ilości zmian. Wreszcie mając na ławce trenera każdy pilnował swojej pozycji na boisku. Nie pozostaje nic innego jak tylko wykorzystać pogodę i rozegrać jeszcze kilka meczów!