LKS Sparta Lubliniec - Oldboys - strona nieoficjalna

PODSUMOWANIE

• autor: Damian, 2015-03-01 17:47

III Nocny Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Burmistrza Miasta Lublińca  przeszedł do historii. Ponownie okazał się sportowym i organizacyjnym sukcesem. Pojawiły się wszystkie zaproszone drużyny i to w znacznie mocniejszych składach, niż w minionych edycjach, co zagwarantowało wysoki poziom zawodów. Jak zwykle nie zawiedli lublinieccy kibice. Na trybunach gościliśmy też przedstawicieli z Wydziału Szkolenia PZPN Romana Firlusa, Jana Benigiera. Zaś kilka meczów poprowadził Pan Michał Listkiewicz, międzynarodowy sędzia piłkarski, były prezes PZPN.

Zawody otworzyli burmistrz Edward Maniura, starosta Joachim Smyła, nasz złoty medalista olimpijski Zygmunt Anczok oraz prezes LKS Sparta – Sławomir Malinowski. Po krótkich przemowach zaczęły się już prawdziwe zmagania. Należy podkreślić bardzo wysoki a za razem wyrównany poziom zawodów, nie było drużyny, która w znaczny sposób swoją grą odstawałaby od reszty. Niektórzy zawodnicy, mimo wieku oldboja, ze swoimi indywidualnymi umiejętnościami znaleźli by miejsce w ligowych drużynach seniorskich.

Gra przebiegała bardzo sprawnie, a co najważniejsze bez kontuzji. Mimo jednego niepotrzebnego incydentu (nieodpowiedniego zachowanie zawodnika Zagłębia w stosunku do jednego z sędziów) – turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze.

Po rundzie zasadniczej do kolejnego etapu awansowały po dwa zespoły z każdej z grup. Z grupy A – Izostal Zawadzkie i Sparta Lubliniec I, a z grupy B – Górnik Zabrze i TKKF Pedagog. W pierwszym meczu półfinałowym Izostal pokonał Pedagoga 4 : 2, a w drugim Sparta I wygrała z Górnikiem  6 : 3.  W spotkaniu o najniższy stopień podium Górnik Zabrze 5 : 2 zwyciężył Pedagoga, zaś w finale Sparta I uległa Izostalowi Zawadzkie 1 : 3.

Trzeba przyznać, że ekipa z Zawadzkiego była przez wielu, już w meczach grupowych, obstawiana w roli faworyta turnieju. Wygrała zasłużenie zwyciężając we wszystkich rozegranych spotkaniach.

Turniej Nocny raczej na stałe zapisze się w kalendarzu Oldbojów Sparty. Jest fajnym rozpoczęciem piłkarskiego sezonu oraz, a może przede wszystkim, niezłą promocją naszego miasta.

Należy w tym miejscu oczywiście podziękować wszystkim sponsorom bez których, nie udałoby nam się zorganizować tego przedsięwzięcia.

Wymienić należy też osoby, które zajęły się organizacją turnieju lub w jakiś sposób pomogły przy jego tworzeniu, Janek M., Marek M., Darek Sz., Mariusz R., Damian R., Mariusz P.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok.

Autor: Treść:pozostało znaków:

OTWARCIE STADIONU